اخبار

بدرقه کاروان اربعین دانشگاهیان علوم پزشکی شهیدبهشتی/ دکتر زالی: اعضای کاروان سفرای فرهنگی دانشگاه هستند

بدرقه کاروان اربعین دانشگاهیان علوم پزشکی شهیدبهشتی دکتر زالی اعضای کاروان سفرای فرهنگی دانشگاه هستند

بدرقه کاروان اربعین دانشگاهیان علوم پزشکی شهیدبهشتی/ دکتر زالی: اعضای کاروان سفرای فرهنگی دانشگاه هستند

کاروان‌های بهداشت و درمان بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی با بدرقه رییس دانشگاه برای خدمت رسانی به زایران حسینی عازم عتبات عالیات شدند.

دکتر زالی رییس دانشگاه در مراسم بدرقه کاروان بسیج جامعه پزشکی در مسجدالنبی دانشگاه، حضور دانشگاهیان علوم پزشکی شهیدبهشتی در همایش عظیم اربعین حسینی برای خدمت به زائران را بسیار ارزشمند دانست.

وی اعضای این کاروان ۷۲ نفره را  سفرای فرهنگی دانشگاه تلقی کرد که در این سفر معنوی ارزنده باید همچون همیشه در رفتار و اخلاق و ارایه خدمات تخصصی به زائران حسینی نمونه و الگو باشند.

بیشتر بخوانید : بازدید رییس دانشگاه و مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از روند بازسازی خوابگاه الزهرا(س)

رییس دانشگاه با عشق و اخلاص این جمع منتخب به اهل بیت  این دوران خدمتگزاری را فرصت بی بدیلی برشمرد و برای اعضای کاروان در خدمت رسانی به زایران توفیقات روزافزون آرزو کرد.

دکتر زالی زیارت اربعین را دارای ویژگی های ممتازی برشمرد که با هیچ سفر معنوی قابل مقایسه نیست و خدمتگزاری زایران امام حسین(ع) به ویژه در عرصه بهداشت و درمان را توفیق بزرگی  دانست که اجر معنوی بسیاری دارد و در واقع حراست از نفوس زایران است.

وی با اشاره به جلسات و برنامه ریزی های ستاد اربعین دانشگاه  در راستای آماده سازی و اقدامات لازم برای حرکت این کاروان و موکب سازی دانشگاه در نجف اشاره کرد و خاطرنشان کرد که تمامی بخشهای دانشگاه پشتیبان این لشکر سرافراز دانشگاه هستند .

وی مزین بودن تیم دانشگاه به نام شهیدبهشتی سید شهدای انقلاب اسلامی را یک ویژگی ممتاز دانست و به اعضای کاروان توصیه کرد: سعی کنید مثل همیشه با ارایه خدمات ممتاز، تکریم مراجعان، نگاه مهرورزانه به زایران، ارایه خدمات استاندارد متعالی و با کیفیت وظایف خود را به نحو احسن انجام دهید.

رییس دانشگاه ضمن گرامیداشت یاد شهدای سلامت و  شهید دکتر زارع  یادآور شد که این دانشگاه همواره در راستای خدمت رسانی به مردم آماده و ادامه دهنده راه شهدای سلامت است.

دکتر زالی با اشاره به موقعیت جغرافیایی موکب دانشگاه در نجف  برای کاروان اعزامی دانشگاه سربلندی و دستیابی به فیوضات معنوی این سفر را آرزو کرد.

رییس دانشگاه در خاتمه ضمن تقدیر از تمامی دست اندرکاران آماده سازی و تدارک این سفر سربلندی و توفیق  کاروان اعزامی دانشگاه را از خداوند متعال خواستار شد و ابراز امیدواری کرد که این کاروان با ارایه خدمات مناسب بهداشتی و درمانی به زایران امام حسین(ع) سفری پربار و آکنده از معنویت داشته باشد.

براساس این گزارش در این مراسم دکتر بلادیان رییس بسیج جامعه پزشکی دانشگاه و دکتر وزیریان  مسئول کاروان درمانی دانشگاه نیز به بیان توضیحاتی درخصوص روند حرکت کاروان و برنامه ریزی های صورت گرفته پرداختند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آیین بدرقه کاروان‌های بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به اربعین با حضور رییس دانشگاه، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و جمعی از مسئولان و مدیران و کارکنان عصرچهارشنبه ۱۶ شهریورماه  ۱۴۰۱ در مسجدالنبی دانشگاه برگزار شد.

دکتر زالی در آیین بدرقه کاروان بسیج دانشجویی دانشگاه که در مقبره الشهدا پردیس نیایش دانشگاه برگزار شد، به مراسم اربعین نیز با اشاره به جایگاه ممتاز اربعین گفت: امروزه مراسم اربعین به  یک مناسک اجتماعی مبدل شده است و پیاده روی اربعین در واقع تبلوری از اقتدار اسلام است.

وی افزود: هیچ مراسمی در جهان به عظمت اربعین وجود ندارد و از سال ۲۰۱۵ میلادی راهپیمایی اربعین به عنوان یک رکورد جهانی در تجمعات انسانی ثبت شده است.

رییس دانشگاه با اشاره به اشتیاق وافر ایرانیان برای شرکت در مراسم اربعین، شرکت دانشجویان در راهپیمایی اربعین را یکی از زلالترین جریانات زایری برشمرد.

وی افزود: شما دانشجویان دارای دلهای نورانی و زلال و نابترین قلوب هستید و از ضمیر پاک و نورانی و منور برخوردار هستید . بنابراین قدر خود را بدانید. این جمع دانشجویی یکی از بهترین گروههای زایران حسینی است .

وی ضمن تقدیر از بسیج دانشجویی و تمامی دست اندرکاران آماده سازی تدارکات این سفرگفت:  شما عزیزان سفرای پرافتخار دانشگاه درخدمت رسانی به زایران هستید .

 دکتر زالی ضمن آرزوی توفیق برای کاروان دانشجویی دانشگاه ابراز امیدواری کرد که این جوانان نخبه و منتخب بهره کافی و وافی از این سفر روحانی برده و توفیق ارایه خدمت بهیه به زائران را داشته باشند.

منبع : sbmu.ac.ir

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *