اخبار

برگزاری دوره‌های آموزشی پیشرفته ویژه مدیران پرستاری دانشگاه

برگزاری دوره‌های آموزشی پیشرفته ویژه مدیران پرستاری دانشگاه

برگزاری دوره‌های آموزشی پیشرفته ویژه مدیران پرستاری دانشگاه

مدیر پرستاری دانشگاه از آغاز برگزاری دوره‌های آموزشی پیشرفته ویژه مدیران پرستاری شاغل در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد.

به نقل ازمعاونت درمان، فروغ مولا مدیر پرستاری معاونت درمان دانشگاه ضمن بیان این مطلب گفت: این دوره‌های آموزشی با هدف توانمندسازی مدیران پرستاری بیمارستان‌های دانشگاهی  در دو سطح مبانی و پیشرفته برگزار می شود.

فروغ مولا با اشاره به این که حدود ۶۰ درصد از نیروی انسانی شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه را کادر پرستاری تشکیل می دهند،  توانمند سازی مدیران این بخش را باعث بهبود کیفیت ارایه خدمات و دستیابی گیرندگان خدمت به خدمات مناسب و عادلانه عنوان کرد.

وی با بیان این که۵۱۴ مدیر پرستاری در رده‌های مختلف (مدیر خدمات پرستاری، سوپروایزر و سرپرستار) در مراکز بیمارستانی دانشگاهی در حال فعالیت هستند  گفت: تاکنون ۱۴۵ نفر از مدیران پرستاری در دوره مبانی و ۸۴ نفر در دوره پیشرفته مدیریت شرکت کردند.

به گفته وی دوره‌های آموزشی مذکور با حضور مدیران خدمات پرستاری، سوپروایزران و سرپرستاران بیمارستان های دانشگاهیاز اوایل مردادماه در بیمارستان های امام حسین (ع) و مسیح دانشوری آغاز شده است.

بیشتر بخوانید : لوله برق PVC خم سرد

مدیر پرستاری دانشگاه افزود: دوره مبانی آموزش پرستاری شش و  ۱۲ مردادماه در بیمارستان مسیح دانشوری و دوره پیشرفته مدیریت پرستاری نیز شش شهریور ماه در بیمارستان امام حسین(ع) برگزار شده است و در فصل پاییز نیز برگزاری این دوره های آموزشی ادامه خواهد داشت.

براساس این گزارش در دوره های مذکور مباحثی نظیر اصول و مبانی مدیریت، برنامه ریزی، سازماندهی، ارزیابی عملکرد و محاسبه نیروی انسانی، انگیزش، کنترل و نظارت، ارتباطات در پرستاری، مدیریت استرس و تعارض با تمرکز بر حوزه پرستاری و بیمارستانی ‌توسط دکتر پرستو اوجیان عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی تدریس شد.

منبع : sbmu.ac.ir

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *