خواص

خواص گلپر برای سلامتی

خواص گلپر برای سلامتی

خواص گلپر برای سلامتی

گلپر از گیاهان معطری می‌باشد که می‌توان از تمام بخش‌های آن استفاده نمود. این گیاه معطر دارای خواص درمانی فراوانی می‌باشد که آن را به یکی از گیاهان دارویی پرطرفدار تبدیل کرده است. از این رو در این مطلب سعی داریم به بررسی خواص گلپر برای سلامتی بپردازیم تا در مواقع مورد نیاز با آگاهی کامل آن را مورد استفاده قرار دهید.

خواص گلپر برای درمان بیماری‌های قارچی

یکی از بیماری‌های شایع قارچی در کف پای ورزش کاران ظاهر می‌شود که این بیماری عمدتاً در افراد با سیستم دفاعی پایین، تحت درمان سرطان و اشخاص مبتلا به دیابت بیشتر دیده می شوند.

برای درمان این نوع از قارچ می‌توان از گل کوهی گلپر در منطقه آسیب دیده استفاده نمود که در آن باید اجازه دهید بر روی پا خشک شود تا بر اثر دو بار انجام دادن در روز عفونت آن خشک شود.

خواص گلپر برای سلامتی

خواص گلپر برای سلامتی به عنوان تعدیل‌کننده ایمنی

برخی از خواص این محصول به عنوان تعدیل‌کننده ایمنی،  سرکوب تکثیر سلول تی (T-cell)، پایان یافتن یا سرکوب تکثیر سلول‌ بی (B-cell) جهت کنترل بازسازی بافت در عضله، استخوان و غضروف می‌باشد. بنابراین می‌توانید بیماری‌هایی مانند التهاب مفاصل، بیماری پیوند مقابل میزبان و گندیدگی را با این ماده درمان کنید. همچنین گلپر برای ژن‌درمانی مناسب می‌باشد که در آن باید برای درمان باید عصاره گیاه استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید : غلظت خون چیست و چه خطراتی دارد؟

 بررسی خاصیت ضد میکروبی گلپر

خواص گلپر برای سلامتی به عنوان یک ماده ضد میکروبی، توقف رشد میکروارگانیسم ها می‌باشد که می توانید از عصاره این ماده به عنوان آنتی بیوتیک استفاده نمایید.آنتی‌بیوتیک‌ها جهت جلوگیری از رشد باکتری‌های بسیار کمک کننده هستند که باید این محلول را در مکان هایی که میکرو ارگانیسم ها رشد می‌کنند، بزنید.

سلامت پوست از خواص گلپر برای سلامتی

حمام با گیاه گلپر  تورم را کاهش می‌دهد، پوست را نرم می‌کند و به درمان اگزما نیز کمک خواهد کرد. برای اینکه با استفاده از پوست خود را درمان نمایید می‌توانید، دو فنجان از محلول گلپر را درون آب گرم بریزید و چند قطره روغن نارگیل هم به آن اضافه کنید.

همچنین برای درمان آکنه دو فنجان آب آلوورا را با ۸ تا ۱۰ قطره شربت ریشه گلپر ترکیب نمایید و از این پاک کننده صورت دو بار در روز صبح و شب روی پوست خود استفاده کنید تا نه تنها آکنه را درمان کند، بلکه از بازگشت جوش‌ها نیز پیشگیری نماید.

خواص گلپر برای سلامتی

بررسی خواص گلپر برای مو

یکی از خواص گلپر افزایش متابولیسم بدن می‌باشد که باعث می‌شود مواد مغذی که در رشد مو الزامی هستند، در بدن ذخیر و حفظ شوند. گلپر غنی از ویتامین E، بعضی مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌ها می‌باشد که این مواد باعث تحریک جریان اکسیژن و جریان خون در پوست سر خواهند شد. گلپر در واقع به ترکیب اکسیژن با خون کمک کرده و این موضوع برای اکسیده شدن سلول‌های مو بسیار مفید است.

از خواص گلپر برای سلامتی  می‌توان به بازسازی موهای آسیب دیده نیز اشاره کرد. برای استفاده از این ماده، گلپر تازه را دم کنید، اجازه دهید سرد شود و بعد آن را به پوست سر خود اسپری نمایید.

 

 

 

 

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *