اخبار

معاون درمان وزیر بهداشت: فارغ التحصیل علوم پزشکی باید بتواند درد مردم را دوا کند

1611742432-57886603

معاون درمان وزیر بهداشت: فارغ التحصیل علوم پزشکی باید بتواند درد مردم را دوا کند

چکیده خبر : معاون درمان وزات بهداشت با اشاره به این‌که هدف از آموزش درمان است، گفت: فارغ التحصیل علوم پزشکی باید بتواند درد مردم را دوا کند، آزمون بورد زمانی ارزشمند است که فرد برای قبولی در آن نهایت تلاش خود را برای کسب مهارت کافی عملی و نظری انجام دهد.

دکتر سعید کریمی عضو هیئت ممتحنه بورد تخصصی کشوردر گفت‌و گو با خبرنگار دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی،  با اشاره به این که آزمون‌های بورد معتبرترین آزمون‌ تخصصی علمی کشور است اظهار کرد: این آزمون‌ها در بالاترین درجه انجام علمی با حضور برترین اساتید و دانشمندان سراسر کشور در سطح  دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این‌که در طراحی سوالات بورد توانمندی و سطح علمی فارغ التحصیلان مورد سنجش قرار می‌گیرد تاکید کرد: هدف از برگزاری این آزمون‌ها آموزش است، بنابراین تلاش داریم در طراحی سوالات علاوه بر ارزیابی سطح علمی متخصصان، آموزش را نیز در دستور کار قرار می دهیم.

بیشتر بخوانید : روش‌های درمان شپش خانگی

معاون درمان وزات بهداشت ادامه داد: دانش آموختگان در فرایند برگزاری این آزمون‌های علمی این صلاحیت را کسب می کنند که بتوانند به عنوان عضو هیئت علمی فعالیت کنند، به مراحل فوق تخصصی ارتقا پیدا کرده و یا در آزمون‌های فوق تخصص شرکت کنند.

وی ادامه داد: کارنامه‌ای که پذیرفته شدگان بورد دریافت می کنند، نشان از صلاحیت کافی و علمی معتبر این دانش آموختگان دارد.

دکتر کریمی با بیان این که در طراحی سوالات عمدتا کتاب‌هایی به عنوان منابع استاندارد مورد استفاده است که تمامی بیماریها را در بر می‌گیرد تاکید کرد: در طراحی سوالات اساتید به سراغ بیماری‌هایی می روند که در کشور شایع‌تر است و متخصص باید درباره آن اطلاعات بیشتری داشته باشد.

بیشتر بخوانید : ارتودنسی در سعادت آباد

وی تاکید کرد: هدف در این دوره و سیاستگذاری طراحی سوالات، این است که توانمندی متخصصان را محک بزنیم و عمدتا محور بیماری‌هایی باشد که متخصصان برای درمان آن با آن بیشتر مواجه‌اند.

معاون درمان وزات بهداشت با بیان این که درصد کمی از سوالات آزمون‌های بورد به مسائل تئوری برمی گردد خاطرنشان کرد: بیشتر سوالات در قالب سوالات مفهومی است که باید مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد و حل مسله کند و در نهایت مشکل بیمار را حل کند.

بیشتر بخوانید : ام اس چیست و درمان آن به چه صورتی می‌باشد؟

وی در ادامه با بیان این که هدف از آموزش درمان است تاکید کرد: باید فارغ التحصیل علوم پزشکی بتواند درد مردم را دوا کند بنابراین آزمون‌های بورد زمانی ارزشمند است که فرد برای قبولی در آن نهایت تلاش خود را برای کسب مهارت کافی عملی و نظری انجام دهد.

دکتر کریمی افزود: یک دستیار باید خود را پیش از برگزاری آزمون بورد به حداکثر آمادگی علمی و تجربی برساند.

وی یادآوری کرد دانش‌آموختگانی که در آزمون‌های بورد پذیرفته می شوند از نظر درجه علمی در سطح بالاتری قرار دارند و بی تردید در همین موضوع در تشخیص و درمان بیماران اهمیت بسزایی دارد.

منبع : sbmu.ac.ir

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *