اخبار

معاون آموزشی وزیر بهداشت: در طراحی سوالات آزمون‌های بورد، تعداد شرکت کنندگان مطرح نیست

معاون آموزشی وزیر بهداشت در طراحی سوالات آزمون‌های بورد، تعداد شرکت کنندگان مطرح نیست

معاون آموزشی وزیر بهداشت: در طراحی سوالات آزمون‌های بورد، تعداد شرکت کنندگان مطرح نیست

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به این‌که برای طراحی سوالات رشته‌های مختلف آزمون بورد تخصصی و فوق تخصصی تعداد شرکت کنندگان مطرح نیست، گفت: در فرایند طراحی سوال، اساتید برخی رشته‌ها حتی برای تعداد محدودی از فارغ التحصیلان با جدیت مشغول طراحی سوال هستند، این مهم بیانگر اهمیت سلامت در کشور است.

دکتر ابوالفضل باقری‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به این‌که مدرک بورد تخصصی و فوق تخصصی یکی از بالاترین مدارک اعطایی وزارت بهداشت به دانش‌آموختگان علوم پزشکی است، اظهار کرد: برخی از افرادی‌که این مدرک را دریافت می‌کنند علاوه بر فعالیت‌های درمانی می توانند به عنوان اعضای هیئت علمی دانشگاه به امر موزش نیز بپردازند.​

وی با بیان این که بعد از دو سال کرونایی که آزمون‌های تخصص و فوق‌تخصص به صورت غیر‌متمرکز برگزار می‌شد، امسال فرایند طراحی و برگزاری این امتحانات به شکل متمرکز و در شرایطی استاندارد اجرا می‌شود، افزود: فرایند طراحی سوالات به‌مدت ۱۰ روز با حضور اساتید و اعضای بورد رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی و در ۵۰ گروه نهایی خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به این که در فرایند طراحی سوالات بیش از هزار استاد برجسته از سراسر کشور حضور دارند، تاکید کرد: این آزمون‌ها با حدود ۴ هزار و ۵۰۰ داوطلب از دهم شهریور ماه برگزار خواهد شد.

دکتر باقری‌فرد ادامه داد: این آزمون‌ها بالاترین رتبه علمی در حوزه پزشکی در مقاطع تخصص و فوق تخصص را به خود اختصاص خواهد داد.

بیشتر بخوانید : وام طلا

وی روند اجرای فرایند بورد را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: نحوه طراحی این سوالات به گونه‌ای است که وضعیت علمی دانش آموختگان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به این که طراحی سوالات با تمرکز دربرگیری شایع‌ترین بیماری‌های کشور ومنطقه انجام می‌شود، ادامه داد: افرادی‌که بالاترین نمره قبولی را کسب می‌کنند قطعا افرادی هستند که به مشکلات سلامت محور و درمان آن احاطه بیشتری دارند.

دکتر باقری‌فرد با بیان این‌که به هیچ عنوان در رشته‌های مختلف تعداد شرکت کنندگان مطرح نیست در این آزمون‌ها با جدیت تمام حتی برای تعداد اندکی از فارغ التحصیلان دربرخی رشته‌ها، اساتید به طراحی سوال مشغولند تاکید کرد: این مهم بیانگر احساس مسئولیت و تمرکز نظام سلامت کشور به ارتقای علوم پزشکی در تمام رشته‌هاست.

منبع : sbmu.ac.ir

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *