اخبار

نجات جان جوان مضروب از مرگ حتمی در بیمارستان شهدای تجریش

نجات جان جوان مضروب از مرگ حتمی در بیمارستان شهدای تجریش

نجات جان جوان مضروب از مرگ حتمی در بیمارستان شهدای تجریش

در یک عمل جراحی اورژانسی  با تلاش پزشکان و تیم جراحی بیمارستان شهدای تجریش، جوانی که مورد ضربات متعدد چاقو قرار گرفته بود از مرگ حتمی نجات یافت.

دکتر محمدمعین میرحسینی دستیار فوق تخصصی جراحی عروق بیمارستان شهدای تجریش در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در این خصوص گفت: ساعت ۱۹ روز دوشنبه ۲۱ شهریورماه جوانی که در یک نزاع مورد اصابت ضربات متعدد جسم نافذ(چاقو) قرار گرفته بود توسط اورژانس تهران به بیمارستان شهدای تجریش انتقال یافت.

بیشتر بخوانید : پیوند قرنیه چشم

وی افزود:  این جوان در اثر اصابت ۱۰ضربه چاقو به نواحی مختلف بدنش(شکم، قفسه سینه و گردن و دستها) مجروح شده بود و هنگام ورود به اورژانس بیمارستان دارای حال عمومی بسیار بد و علایم حیاتی ناپایدار بود.

به گفته این دستیار فوق تخصصی جراحی عروق یکی از ضربات چاقو منجر به پارگی بطن راست قلب بیمار به طول ۲ سانتیمتر شده بود که خونریزی بسیار شدیدی داشت.

دکتر میرحسینی با اشاره به تلاش پرسنل پرستاری و متخصصان طب اورژانس و جراحی برای نجات جان بیمار گفت: بیمار با توجه به علایم حیاتی بسیار ناپایدار و فشار خون پایین بلافاصله به اتاق عمل اورژانس انتقال یافت و ظرف کمتر از ۱۰ دقیقه تحت عمل توراکوتومی اورژانس (باز کردن قفسه سینه) قرار گرفت.

دکتر میرحسینی خاطرنشان کرد: در این عمل اورژانسی با همکاری متخصصان جراحی در کمترین زمان ممکن پارگی قلب بیمار ترمیم شد و پس از بستن آئورت توراسیک(برای احیای قلبی باز)، بیمار به منظور ادامه درمان به اتاق عمل منتقل شد که از این فرایند از ابتدای ورود بیماربه اورژانس تا انتقال به اتاق عمل کمتر از ۱۰ دقیقه طول کشید .

بیشتر بخوانید : اگر وایتکس روی پوستمان ریخت چه کنیم؟

به گفته وی با تلاش تیم جراحی و اتاق عمل بیمارستان  ترمیم جراحات وارده و ضایعات عروقی و بافتی با موفقیت انجام پذیرفت و بیمار به ICUانتقال یافت و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت. پس از ۲۴ ساعت از دستگاه تنفس مصنوعی جدا شد و علایم حیاتی وی کاملا پایدار بود.

دکتر محمدمعین میرحسینی با اشاره به روند بهبودی بیمار خاطرنشان کرد: هم اکنون بیمار کاملا هوشیار است و ارتباط کلامی دارد و در طی روزهای آتی به بخش منتقل شده و پس از آن با صلاحدید پزشک مرخص می شود.

وی در خاتمه سخنان خود از تلاش و همکاری تمامی کادر پرستاری اورژانس و تیم طب اورژانس و جراحی و جراحی عروق بیمارستان در راستای نجات جان این جوان قدردانی کرد.

منبع : sbmu.ac.ir

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *