اخبار

اهدای ۴۸ دستگاه نبولایزر به بیماران Cf تحت پوشش دانشگاه

اهدای ۴۸ دستگاه نبولایزر به بیماران Cf تحت پوشش دانشگاه

اهدای ۴۸ دستگاه نبولایزر به بیماران Cf تحت پوشش دانشگاه

مدیر خدمات بیمارستانی معاونت درمان دانشگاه از اهدای ۴۸ دستگاه نبولایزر به بیماران مبتلا به فیبروکیستیک CFتحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خبر داد.

به نقل از معاونت درمان، دکتر خدیجه مالمیر مدیر خدمات بیمارستانی معاونت درمان بیماری CF(سیستیک فیبروزیزس) را شایعترین بیماری مادرزادی تنفسی برشمرد که بیش از ۹۰ درصد از مبتلایان به این بیماری به دنبال تخریب پیشرونده و نارسایی ریوی دچار آسیب جدی می‌شوند.

بیشتر بخوانید : اتاق تست تکامل کودکان در مرکز خدمات جامع سلامت خواجه نوری افتتاح شد

وی  درمان استنشاقی را یک روش درمانی موثر در این بیماران برشمرد و گفت: نبولایزر دستگاهی است که به وسیله آن دارو  از راه استنشاقی به قسمت‌های مختلف دستگاه تنفسی بیمار می‌رسد و این روش درمان یکی از موثرترین شیوه‌ها برای درمان بیماران CFاست.

به گفته دکتر مالمیر این ۴۸ دستگاه نبولایزر توسط سازمان یونیسف و با همکاری اداره بیماری های خاص وزارت بهداشت و  بنیاد بیماران cfایران برای اهدا به بیماران CFبه دانشگاه اهدا شده است.

وی یادآور شد: سال گذشته تنها پنج دستگاه نبولایزر تحویل دانشگاه شده بود و امسال با پیگیری های صورت گرفته این تعداد به ۴۸ دستگاه رسید.

دکتر مالمیر با اشاره به وجود ۱۹۶ بیمار سیستیک فیبروزیس (CF) در محدوده جغرافیایی دانشگاه خاطرنشان کرد: بیمارستانهای مسیح دانشوری و کودکان مفید، مراکز درمانی معین در ارایه خدمات درمانی دولتی به مبتلایان cf  هستند.

وی  ویزیت پزشک متخصص ریه، توانبخشی، آزمایش، دارو، تصویربرداری، واکسیناسیون و برخی خدمات تشخیصی و درمانی  را از جمله خدمات درمانی رایگانی برشمرد که به مبتلایان در این مراکز ارایه می شود.

بیشتر بخوانید : وام سیم کارت

منبع : sbmu.ac.ir​

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *