اخبار

از مدال آوران المپیاد ورزش‌های قهرمانی ۱۴۰۱ دانشگاه قدردانی شد

از مدال آوران المپیاد ورزش‌های قهرمانی ۱۴۰۱ دانشگاه قدردانی شد

از مدال آوران المپیاد ورزش‌های قهرمانی ۱۴۰۱ دانشگاه قدردانی شد

در اولین نشست شورای عالی ورزش از مدال آوران چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی قدردانی شد.

در اولین نشست شورای عالی ورزش که ۱۸ مهرماه با حضور اعضای هیئت رییسه دانشگاه و جمعی از مسئولان برگزار شد، از دانشجویان پسر دانشگاه که در چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور افتخار افرینی کردند قدردانی شد.

دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش‌های دانشجویان اظهار کرد: این افتخار آفرینی ورزشی و کسب مدال‌های رنگین برای دانشگاه مایه افتخار است.

وی دانشجویان ورزشکار را پیشقراولان نشاط و تلاش توصیف کرد و افزود: دانشجویان ورزشکار دانشگاه با خود اتکایی به این مقام ارزنده نائل آمده‌اند، این افتخار در شرایطی به‌دست آمده که ورزشکاران در دوسال کرونایی با محدودیت‌هایی مثل انجام برنامه‌های منظم ورزشی مواجه بوده‌اند.

رییس دانشگاه توجه به ورزش و سلامت جسم را ویژگی‌ یک پزشک موفق عنوان کردو گفت: ماهیت انتخاب رشته پزشکی توجه به سلامت جسم است، یک پزشک موفق در گام اول باید به سلامت جسم خود اهمیت دهد، در برترین آزمون‌های جهانی غربالگری و انتخاب دستیاران، تست‌های ورزشی و آمادگی جسمانی از داوطلبان اخذ می‌شود.

دکتر زالی ترویج فرهنگ ورزش و تقویت روحیه ورزشکاری را در دانشگاه خواستار شد و تاکید کرد: توجه به سلامت و ورزش، ارزش و جایگاه علمی دانشجویان را دوچندان می‌کند.

دکتر رستمی نژاد مدیر تربیت بدنی دانشگاه نیز در این مراسم با اشاره به کسب مدال‌های ارزشمند دانشجویان پسر دانشگاه در چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی، بررسی و طبقه بندی فعالیت‌های ورزشی دانشجویان را مورد تاکید قرار داد.

اجرای برنامه استعدادیابی ورزشی، اختصاص ساعت نشاط و تندرستی در خوابگاهها، دانشکده‌ها، بیمارستانها و ستاد دانشگاه، اجرای فعالیت ورزشی درسامانه ارزشیابی و ایجاد فضای کافی در خوابگاه‌های دانشجویی از مواردی بود که مدیر تربیت بدنی دانشگاه به آن اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشجویان پسر دانشگاه با کسب سه مدال طلا، دو نقره و شش برنز در چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی که شهریور ماه ۱۴۰۱ در شهرکرد برگزار شد، در بین ۴۴ دانشگاه علوم پزشکی رتبه دوم را کسب کردند.

دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی در رشته‌های تنیس روی میز، بدمینتون، شنا، دو ومیدانی، تکواندو، کاراته، شطرنج و تیراندازی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

علیرضا امین زمردی دانشجوی رشته دندانپزشکی در رشته شنا موفق به کسب سه مدال طلا، یاشار خیرالله خانی دانشجوی رشته پزشکی موفق به کسب مدال نقره در رشته کاراته، محمد مولایی دانشجوی رشته پزشکی موفق به کسب مدال نقره در رشته دو و میدانی، سید محمدجواد حسینی دانشجوی رشته دندانپزشکی موفق به کسب مدال برنز در رشته کاراته، مرتضی زمان پور دانشجوی رشته علوم تغذیه موفق به کسب مدال برنز در رشته کاراته، احسان نظری دانشجوی رشته پزشکی موفق به کسب مدال برنز انفرادی در رشته تنیس روی میز، محمدحسین مدبری دانشجوی رشته کاردمانی موفق به کسب مدال برنز در رشته دو ومیدانی، اشکان دلخواه دانشجوی رشته شنوایی سنجی موفق به کسب مدال برنز در رشته تکواندو و سید مازیار فاطمی دانشجوی رشته پرستاری موفق به کسب مدال برنز در رشته تکواندو شد.

دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان، شهید بهشتی، مشهد، یزد و اراک به ترتیب رتبه‌های یکم تا پنجم این مسابقات را کسب کردند.

منبع : دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *