Uncategorized

Brushing methods

lorem

Brushing methods

تکنیک های مختلف مسواک زدن
اگر چیز مثبتی در مورد بیماری های دندانی گفته شود، این است که قابل پیشگیری است. اولین خط دفاعی شما تمیز نگه داشتن دندان هایتان با مسواک زدن دو بار در روز است. با این حال، اگر به درستی مسواک نزنید، پلاک های باکتریایی مضر می توانند مخفیانه وارد شوند و منجر به پوسیدگی دندان و بیماری لثه شوند. ما نگاهی به تکنیک های مختلف مسواک زدن می اندازیم که به شما کمک می کند کار را به طور موثر انجام دهید.
تکنیک Bass یا سوکولار
کلید پیشگیری و کنترل بیماری لثه، مسواک زدن کامل اطراف و زیر خط لثه است که در آن باکتری ها و پلاک ها تجمع پیدا می کنند. این روش برای مبتلایان به پریودنتیت خوب است. در روش مسواک زدن Bass، موهای مسواک به زیر لثه ها می رسد تا پلاک ها را قبل از سفت شدن و تبدیل شدن به جرم و ایجاد بیماری لثه را از بین ببرد.
• مسواک را به موازات دندان های خود و موهای مسواک را به سمت لثه ها قرار دهید.
• برس را تا زاویه 45 درجه کج کنید و موهای آن را کمی زیر خط لثه حرکت دهید.
• با فشار محکم اما ملایم، موهای مسواک را زیر بافت لثه نگه دارید، قبل از حرکت به ناحیه بعدی، برس را به جلو و عقب تکان دهید یا ارتعاش دهید یا از یک حرکت دایره ای کوچک ۱۵ تا ۲۰ بار استفاده کنید. مسواک باید دو تا سه دندان را در یک زمان بپوشاند.
• تمام سطح خارجی دندان ها را مسواک بزنید و سپس همان تکنیک را در سمت زبان ادامه دهید.
• برای مسواک زدن داخل دندان های جلویی، مسواک را در حالت عمودی نگه دارید و از موهای نوک پنجه مسواک استفاده کنید، اما مطمئن شوید که زیر بافت لثه قرار می گیرند.
• سطح جویدن دندان های آسیاب را مسواک بزنید و زبان خود را فراموش نکنید.
تکنیک استیلمن
مسواک زدن به روش استیلمن مشابه تکنیک Bass است. با این حال، ممکن است به تمیز کردن باکتری های بیشتری از بین دندان ها کمک کند. برای کسانی که التهاب لثه دارند توصیه می شود. برای اجرای این روش از تکنیک Bass پیروی کنید اما پس از ارتعاش برس زیر ناحیه لثه، مسواک را به سمت سطح جونده دندان حرکت دهید و از حرکات کوتاه عقب و جلو استفاده کنید. با این روش نیمی از موها باید لثه را بپوشاند و نیمی دیگر روی سطح دندان باشد.
تکنیک چارتر
اگر بین دندان‌های خود فاصله دارید، سطوح در معرض ریشه را می‌بینید یا جراحی پریودنتال یا تحلیل لثه داشته‌اید، دندانپزشک شما ممکن است روش مسواک زدن Charter را توصیه کند. این تکنیک برای افرادی که دارای وسایل ارتودنسی یا پروتزهای پارسیل ثابت هستند نیز موثر است.
• موهای مسواک را روی خط لثه با زاویه 45 درجه به سمت سطح جونده یا تاج دندان قرار دهید. این موقعیت برعکس تکنیک باس و استیلمن است.
• با استفاده از حرکات دایره ای کوتاه یا حرکات کوچک عقب و جلو، برس را برای 15 تا 20 بار به آرامی تکان دهید و سپس برس را در ناحیه بعدی قرار دهید.
• با همان الگوی اطراف دهان حرکت کنید و تمام سطوح دندان اعم از داخلی و خارجی و همچنین سطوح جویدنی دندان های آسیاب را مسواک بزنید

انتخاب مسواک مناسب
با وجود همه مسواک های مختلف موجود در بازار، ممکن است تعجب کنید که کدام یک به بهترین وجه برای دندان های شما مناسب است. بسیاری از ما مسواک‌های سفت را انتخاب می‌کنیم و فکر می‌کنیم که هر چه سخت‌تر مسواک بزنیم، دندان‌هایمان را بهتر تمیز می‌کنیم، درست است؟ در واقع، این چیزی بیش از یک تصور اشتباه نیست! حقیقت این است که مسواک های سفت می توانند به لثه ها، سطح ریشه و مینای محافظ دندان آسیب بزنند. از این رو، برای اکثر مردم، مسواک نرم راحت‌ترین و مطمئن‌ترین انتخاب خواهد بود. همچنین، اکثر دندانپزشکان با توصیه انجمن دندانپزشکی آمریکا موافق هستند که افراد باید دو بار در روز دندان های خود را به مدت دو دقیقه با مسواک هایی که دارای موهای نرم است مسواک بزنند.

Leave your thought here

Your email address will not be published. Required fields are marked *