Uncategorized

Checkup of diabetics

contact

Checkup of diabetics

چکاپ برای افراد دیابتی شامل آزمایش‌هایی می‌شود که در آنها چربی خون، فشار خون، عملکرد کلیه و قلب و سلامت چشم و پا بررسی می‌شوند. افرادی که دچار دیابت بارداری هستند، نیز باید این چکاپ را انجام دهند. بهتر است افراد دیابتی سالی یک بار این آزمایش‌ها را انجام دهند.

دیابت جز بیماری‌هایی محسوب می‌شود که می‌تواند آسیب‌های زیادی به بدن وارد کند. به همین دلیل چکاپ برای افراد دیابتی ضروری بوده و نباید از آن غافل شوند. اگر شما هم دچار دیابت هستید یا علائم آن را دارید، باید برای انجام آزمایش‌های لازم اقدام کنید. در این مطلب به شما توضیح می‌دهیم که چکاپ برای افراد دیابتی شامل چه آزمایش‌هایی می‌شود؟ برای تشخیص دیابت و علت بروز آن چه آزمایش‌هایی لازم است؟ هر چند وقت یک‌بار باید این چکاپ را انجام داد؟

معرفی آزمایش های لازم برای چکاپ دیابت دیابت بیماری است که روی استفاده بدن از گلوکز یا قند خون تاثیر می‌گذارد. انتقال گلوکز از خون به سلول‌ها توسط هورمون انسولین انجام می‌شود. هرگونه اختلال در این سیستم می‌تواند قند خون را افزایش یا کاهش دهد. در افراد دیابتی هورمون انسولین دچار اختلال شده و تاثیر منفی در قسمت‌های مختلف بدن ایجاد می‌کند. برای چکاپ دیابت باید آزمایش‌هایی انجام شود که مشخص کند، علت بروز این بیماری چه بوده و دیابت چه آسیب‌هایی به اندام‌های بدن زده است. در چکاپ کامل بدن قند خون با آزمایش‌های مختلف بررسی می‌شود.
اگر در این چکاپ‌ها قند خون بالا باشد، لازم است، چکاپ افراد دیابتی انجام شود.

هزینه چکاپ برای افراد دیابتی
چکاپ افراد دیابتی شامل آزمایش‌های مختلفی از قبیل آزمایش خون، آزمایش ادرار، نوار قلب و معاینات پزشکی می‌شود. به همین دلیل نمی‌توان هزینه دقیق آن را مشخص کرد. شما باید برای بررسی دقیق سلامت بدن خود به پزشک عمومی یا پزشک داخلی، چشم‌پزشک، دندان‌پزشک و شاید متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. بیمه مقداری از هزینه این آزمایش‌ها و معاینات را پوشش می‌دهد. اگر تحت پوشش بیمه هستید، مقداری از هزینه شما کاهش پیدا می‌کند.

Leave your thought here

Your email address will not be published. Required fields are marked *