خواص

خواص چوب چینی و مصارف دارویی آن

خواص چوب چینی و مصارف دارویی آن

خواص چوب چینی و مصارف دارویی آن

خواص چوب چینی و مصارف دارویی آن

خواص چوب چینی بسیار زیاد می باشد ولی بهتر است بدون دستور پزشک از آن استفاده نکنید زیرا ممکن است با داروهای دیگری که استفاده می کنید تداخلات شدیدی ایجاد نماید.
چوب چینی یکی از گیاهان بوته ای مانند می باشد و برگریز است و ارتفاع آن ۴.۵ متر می باشد. این گیاه بسیار مقاوم بوده و می تواند شرایط نامناسب جوی را تحمل نماید. این گیاه دارای گونه نر و ماده جدا می باشد برخلاف برخی از گیاهان که دو جنسی هستند.
این گیاه خود بارور نمی باشد و اگر می خواهید آن را تکثیر کنید باید گیاهان نر و ماده رشد کنند و بعد این کار را انجام دهید زیرا این گیاه نمی تواند خود را بارور نماید. در ادامه شما را با خواص چوب چینی آشنا خواهیم کرد.

خواص چوب چینی از نظر طب سنتی

خواص چوب چینی از نظر طب سنتی

جالب است بدانید که این گیاه دارای طبع گرم و خشک می باشد و ارتفاع ساقه های آن ممکن است به ۲ الی ۳ متر نیز برسد. بسیاری از افراد از ریشه های این گیاه به عنوان دارو استفاده می کنند و یک ساقه زیر زمینی نیز در این گیاه وجود دارد. قسمت هایی که می توانید از آن استفاده کنید ریشه و برگ و میوه این گیاه می باشد که دارای خاصیت های متفاوتی می باشد و برای انواع مشکلات متفاوت کاربرد دارد.

نحوه استفاده از چوب چینی

استفاده از این گیاه متفاوت می باشد و شما می توانید از خشک شده آن به عنوان چای روتین استفاده کرده و یا از ریشه این گیاه به صورت پخته شده کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که ریشه این گیاه سرشار از نشاسته می باشد و ریشه ها و برگ های این گیاه را می توانید به روش های متفاوتی خشک کرد و مورد استفاده قرار داد. از میوه های این گیاه می توان به صورت خام استفاده کرد و عطش و تشنگی خود را رفع نمود. قطر این میوه حدودا ۹ میلی متر می باشد و استفاده از آن برای افراد بی ضرر می باشد.

یکی از مهم ترین استفاده هایی که از چوب چینی می شود استفاده های دارویی می باشد. در طب سنتی از این گیاه استفاده های بسیار زیادی می شود ولی بهتر است قبل از استفاده از هر داروی گیاهی در کنار سایر دارو ها از پزشک خود مشورت بگیرید در غیر این صورت ممکن است تداخلاتی که برایتان ایجاد می شود بسیار خطرناک باشد. پوست چوب چینی ضد افسردگی است و معمولا برای درمان بیماران افسرده استفاده می شود.

شما می توانید از پوست این میوه به عنوان یک دیورتیک طبیعی استفاده کنید و داروهای مدر را کنار بگذارید. ریشه این گیاه نیز دارای استفاده های دارویی می باشد و ضد تراکم و دفع کننده است. در گذشته ها از این گیاه برای درمان سفلیس استفاده می شده است. بسیاری از افرادی که در طب سنتی مشغول به کار می باشند معتقد اند که برای بیماری های خاص مانند پسوریازیس و آرتریت روماتوئید می توانید از این دارو استفاده کنید. یادتان باشد که استفاده بی رویه از این گیاه می تواند منجر به ایجاد مسمومیت و حالت های بد در مصرف کننده گردد.

موارد استفاده دیگر از این دارو

موارد استفاده دیگر از این دارو

از این دارو برای درمان یک سری مشکلات بسیار ساده استفاده می شود که در ادامه همه آن ها را برایتان بررسی می کنیم.

تسکین دردهای شدید
تسکین دندان درد
سم زدایی بدن
رقیق شدن خون
بهبود مشکلات جنسی
درمان گرفتگی رگ ها
بهبود حواس پرتی
بهبود مشکلات هوش
رفع کننده بلغم
تسکین دردهایی مانند سیاتیک، نقرس و درد مفاصل
بهبود مشکلات خواب

نکات مهم و ممنوعیت های مصرفی چوب چینی

نکات مهم و ممنوعیت های مصرفی چوب چینی

حال که با خواص چوب چینی آشنا شدید بهتر است یک سری از ساده ترین نکات را در مورد استفاده از این گیاه بدانید. در نظر داشته باشید که این گیاه را باید حداکثر سه بار در روز به صورت جوشانده و حدودا ۱۵ الی ۲۰ روز مورد استفاده قرار بدهید. نکاتی که باید در حین استفاده از این گیاه را رعایت کنید برایتان بررسی می کنیم.

حتما قبل از این که از این گیاه استفاده کنید با یک دارو ساز و یا پزشک مشورت کنید تا تداخلات دارویی شدید برای شما ایجاد نشود.
در طول استفاده از این گیاه بهتر است از مواد غذایی که طبع سردی دارند پرهیز نمایید و این غذا ها که در سفره های ایرانی بسیار زیاد یافت می شوند شامل ماست، ماهی و ترشیجات می باشد.
بهتر است زنمان باردار و خانم های شیرده از این گیاه استفاده نکنند زیرا تاثیرات این گیاه بر روی جنین و نوزاد مشخص نمی باشد.

کودکان زیر سه سال بهتر است از این دارو اصلا استفاده نکنند.
برای افرادی که زیر ۱۴ سال هستند از این گیاه باید با احتیاط بیش تری استفاده شود زیرا ممکن است تاثیرات ناگواری با خود به همراه داشته باشد.
قبل از این که از این گیاه و دمنوش های مرتبط با آن استفاده کنید حتما به این موضوع توجه داشته باشید که از غذا های سبک استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است معده شما اذیت شود.
حال که با تمامی خاصیت های چوب چینی آشنا شدید و اطلاعاتی در مورد این گیاه بدست آوردید به شما توصیه می کنیم بدون نظر متخصص از این چوب استفاده نکنید زیرا ممکن است مشکلات شدیدی برایتان ایجاد شود.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *