صبحانه

صبحانه چی بخوریم تا چاق نشویم؟

صبحانه چی بخوریم تا چاق نشویم

صبحانه چی بخوریم تا چاق نشویم؟

 

پژوهش‌ها نشان داده‌اند افرادی که هر روز صبحانه می‌خورند هم کمتر دچار چاقی و اضافه‌وزن می‌شوند و هم اگر قصد کاهش وزن داشته باشند، دستیابی به وزن ایده‌آل برای آن‌ها ساده‌تر خواهد بود. چرا که مصرف صبحانه سالم و مقوی با کنترل کالری دریافتی از پرخوری در طول روز جلوگیری می‌کند. اگر جزو افرادی می‌باشید که قصد کاهش وزن با یک برنامه غذایی سالم را دارید، در این مطلب همراه ما بمانید تا  بفهمیم صبحانه چی بخوریم تا چاق نشویم.

غلات کامل در صبحانه رژیمی

اگر می‌خواهید بدانید که صبحانه چی بخوریم تا چاق نشویم، غلات کامل از بهترین گزینه‌ها در یک صبحانه لاغرکننده محسوب می‌شود. چرا که تأثیر قابل‌توجهی در سیری شما و پر کردن شکم خواهد داشت. چرا که این مواد غذایی دارای مقادیر قابل‌توجهی فیبر و سبوس‌ هستند و میزان ویتامین‌های گروه B این غلات از آرد سفید و نان سفید بیشتر می‌باشد که وجود این ویتامین‌ها برای رژیم کاهش وزن  بسیارحائز اهمیت است.

صبحانه چی بخوریم تا چاق نشویم

تخم مرغ یک وعده کامل و مقوی برای صبحانه رژیمی

تخم مرغ به عنوان یکی از صبحانه‌های مفید در کاهش وزن به شمار می‌رود که سرشار از پروتئین و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مهم چون سلنیوم و ریبوفلاوین می‌باشد. مصرف تخم مرغ در وعده صبحانه به علت داشتن پروتئین زیاد، اشتها را کم کرده و از این طریق به کاهش وزن شما کمک می‌کند. بررسی ها نشان می دهد که خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه در مقایسه با مصرف شیرینی به طور قابل توجهی احساس سیری را افزایش داده و در نتیجه مصرف غذا را در طول روز کاهش می دهد.

چای سبز یک گزینه مناسب برای صبحانه چی بخوریم تا چاق نشویم

چای سبز علاوه بر تأثیرات مثبتی که برای بیماران قلبی دارد، همچنین تأثیر قابل‌توجهی در افزایش سوخت و ساز و کمک به کاهش وزن در افراد خواهد داشت. اگرچه مقدار این تأثیرات چای سبز از فردی به فرد دیگر متفاوت می‌باشد اما به هر حال انتخاب آن در برنامه کاهش وزن موثر واقع می‌شود.

انتخاب یک صبحانه مقوی با حداقل ۵ گرم فیبر

فیبر شکم را پر کرده و سیری قابل‌توجهی به فرد القا می‌کند که به ازای آن هیچ کالری نیز ندارد. بنابراین به راحتی می‌توان گفت فیبر بهترین ترکیب در رژیم کاهش وزن محسوب می‌شود. قرار دادن این ۵ گرم فیبر در رژیم صبحانه هم کار سختی نبوده و تنها کافی است نصف یک سیب بزرگ ، یک دوم لیوان غلات کامل و یا دو تکه نان سیاه را انتخاب نمایید. هر کدام از این مواد غذایی به خودی خود ۵ گرم فیبر دارند که  اگر آن‌ها را با هم همراه کنید نیز نتیجه بهتری می‌گیرید. بنابراین در پاسخ به سوال صبحانه چی بخوریم تا چاق نشویم، می‌توان گفت غذاهای فیبردار را فراموش نکنید.

بیشتر بخوانید : انجام خدمات کامپوزیت ونیر در سعادت آباد با بهترین کیفیت

صبحانه چی بخوریم تا چاق نشویم

خوردن صبحانه به خودی خود شما را سیر نگه می‌دارد

خوردن صبحانه مقوی همراه با پروتئین، مواد غذایی فاقد چربی و غلات سبوس دار در رژیم غذایی به شما خواهد کرد تا در طول روز احساس سیری و راحتی کنید. هضم پروتئین و همچنین فیبر که به حفظ سطح قند خون ثابت  انسان کمک کرده و همچنین مدت بیشتری طول می‌کشد تا دوباره احساس گرسنگی کنید، بنابراین دیر تر غذا خورده که این به لاغری کمک خواهد کرد.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *